İşlem fikri: Target (TGT)

17 Mayıs 2024
Bugün Walmart takvim yılına göre Q1’24 (Mali yılına göre Q1’25) bilançosunu açıkladı. Piyasa içinde bulunduğumuz çeyrek ve mali yılın tamamı için öngörülerini beğendi. Hisse seans açılışında yeni rekor seviyeleri gördü.

 

  • E-ticaret satışları ve brüt kar marjını koruyarak stokları eritmeye devam edebilmesi öne çıkan diğer pozitif gelişmeler.

WMT bilançosu sonrası perakende sektöründe yatırımcı ilgisi artıyor. Son bir aylık performansta “zorunlu tüketim” zaten iyi giden bir sektör oldu. WMT bilançosu ile kar satışından ziyade alımların devamını görüyoruz. Endekse dair soru işaretlerim hala olsa da;

  • Defansif konumu
  • Sektörün önemli bir isminin bilanço sonrası “olumlu” bir hisse reaksiyonu ile karşılaşması
  • Tradeall UP Plus Değer Stratejisinde bulunması

Target için 22 Mayıs tarihinde açıklayacağı bilançosu öncesi uzun pozisyon açmayı mantıklı buluyorum. Mayıs ayında yapılan analist güncellemeleri aşağıda. Eğer 22 Mayıs tarihinde açıklayacağı bilançosu eğer WMT’ye benzer yapıda gelirse hedef fiyatlarda yukarı yönlü güncellemeler görebiliriz.

  • WMT sonrası bugün %3.5 primli. $165-$166 üstünde bir kapanış ile $175-$180 aralığına kadar kısa vadede yükseliş hareketini devam ettireceğini düşünüyorum.

Günlük grafik:

 

Bu rapor, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Ak Yatırım, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Ak Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Ak Yatırım’ın ve Akbank’ın tüm çalışanları ve danışmanlarının, herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Ak Yatırım, raporların Internet üzerinden e-mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2023

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.