İşlem fikri: Coupang (CPNG)

15 Mayıs 2024
E-ticaret şirketlerini içeren BYF: ONLN’ın son bir aylık performansı +%6.5 ve YBB +%14.9

 

  • Amazon’un  Q1’24 bilançosu sonrası, Kore’nin Amazon’u olan Coupang’den de bugün seans sonrası açıklayacağı bilançosu ile olumlu bir hisse hareketi görebiliriz.
  • Coupang YBB +%44 ve Asya pazarı odaklı ancak ABD’de hisseleri işlem gören isimlerden çaktırmadan yükselenlerden biri. Q4’23 yatırımcı sunumunda pazar büyüklüğüne dair paylaşımı aşağıda. Mevcutta 21 milyon aktif kullanıcısı var ve Q4’23 için net ciro büyümesi yıllık bazda %23 gerçekleşmişti.

 

  • Bloomberg’e tahmin giren analistlerin Q1’24 beklentileri de aşağıda.

  • Haftalık grafikte önemli bir pivot seviyesini geçmeye çalışıyor. Eğer bugün seans sonrası açıklayacağı bilanço beklentilerin üzerinde gelirse hızlı bir şekilde $27-$27.2 aralığına doğru bir hareket başlayabilir.
  • Risk: G.Kore para biriminin USD karşısında Q1’de değer kaybetmesi. Pozitif taraflar: Pazar odağı/hakimiyeti ve Q1’de e-ticaret şirketlerinin bilanço sonrası “genel olarak” pozitif hisse hareketleri.

Bu rapor, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Ak Yatırım, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Ak Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Ak Yatırım’ın ve Akbank’ın tüm çalışanları ve danışmanlarının, herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Ak Yatırım, raporların Internet üzerinden e-mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2023

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.