İşlem fikri:Robinhood (HOOD)

28 Mart 2024
Pandemi döneminin ve Gamestop çılgınlığının merkezi olan HOOD, 2022’de oldukça kötü hisse performansı ve 2023’te %56 yükselişi sonrası 2024’e de güçlü başladı. Sene başından beri %51 primli olan hissede teknik görünüm giderek iyileşiyor.

Temel tarafta;

  • Şubat ayı KPI’larına baktığımızda toplam müşteri sayısında kayda değer bir artış yok. Ancak, toplam varlık miktarı ve trading hacimlerinde artış var. Opsiyon kontratlarında artan işlem miktarı özellikle dikkatimi çekti. https://investors.robinhood.com/overview/default.aspx -> Aylık metriklere buradan ulaşabilirsiniz.
  • Q4’23 yatırımcı sunumunda 2023 yılında yaptıkları ürün/hizmet geliştirmelerine dair güzel bir sayfa var.Q4’23 içinde İngiltere pazarına girmeleri ve Avrupa tarafında kripto işlemlerini başlatmaları pozitif.

  • Q4’23 rakamları: $471 milyon toplam net ciro, $133 milyon düzeltilmiş FAVÖK ve $30 milyon net kar.
  • Hood’u Charles Schwab gibi rakipleriyle karşılaştırdığımızda “kesinlikle” ucuz değil. Hatta beklenen F/K çarpanları açısından “net pahalı”. Ancak müşteri tabanına yeni ürün ve hizmetleri teknoloji çözümleri ile “hızlı” bir şekilde sunabilmesi Hood yatırımcılarını “büyüme tarafında” heyecanlandırıyor. ABD endekslerinin rekor seviyelerde devamı, IPO piyasasının giderek güçlenmeye başlaması ve kripto tarafının olumlu seyri de hikayesini destekliyor.

  • Haziran 2023 tarihinde satın aldığı X1 start-up’ı sayesinde bugün Apple Card’a rakip olma potansiyeline sahip ürününü canlıya alıyor. https://techcrunch.com/2024/03/26/robinhood-goes-after-apple-card-with-a-new-credit-card-loaded-with-impressive-features/ Hood’un dün seans kapanışı piyasa değeri $16.8 milyar. X1’i $95 milyona almıştı. Bugün seans öncesi hisse %5 primli. X1’i satın aldığı miktarın çok daha üstünde bir piyasa değeri elde etmiş olduJ Teknoloji start-up’larını artan reel getiriler ve sermaye maliyeti nedenli “ucuza” alabilmenin nimetiJ Yılın ikinci yarısı bu alanda güç dengesi daha iyileşecek (Start-up’ların lehine)
  • 2024’te piyasanın Hood için toplam net ciro büyüme beklentisi %16. Bu büyüme beklentisinde kripto tarafında 248 milyon gelir yaratma var (Toplamın %11’i). Eğer Bitcoin ve Ether yılın ikinci yarasında rallisini kuvvetlendirirse gerçekleşen rakam piyasa beklentilerini aşar… Şirketin 2024 yılında “sürekli karlılığa” geçmesi bekleniyor.
  • Analistlerin 12 aylık hedef fiyat beklentileri oldukça uç noktalarda ayrışıyor. Örneğin Bernstein $30 hedef verirken Barclays $11 diyorJ Goldman’da daha orta nokta olan $18’deJ
  • Hood’un dolaşımda olan hisselerinin %4.67’si Ark Invest’te. Hood gibi hisselerde teknik analiz önemli. Perakende yatırımcıların odak noktası genelde grafikler oluyor.
  • Haftalık kapanışını $19.8’in üzerinde yaptığı taktirde $23.7 seviyesi teknik hedef… Risk iştahı yüksek, hisse takibi iyi ve kısa vadede yüksek risk/yüksek getiri hedefleyenler hisseye bir baksın derim…

Hood haftalık grafik:

 

Bu rapor, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Ak Yatırım, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Ak Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Ak Yatırım’ın ve Akbank’ın tüm çalışanları ve danışmanlarının, herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Ak Yatırım, raporların Internet üzerinden e-mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2023

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.