Uluslararası Piyasalar 11.06.2024

11 Haziran 2024
• Çoklu varlık fiyatlamalarında dün Avrupa tahvil piyasası etkili oldu. Hafta sonu gerçekleştirilen parlamento seçimleri ve Fransa’nın erken seçime gitme kararı ile 10 yıllık gösterge tahvillerde 10 baz puan civarı yükselişler vardı. Bu durum Avrupa borsa endekslerine de olumsuz yansıdı.

  • Global kurumların en güncel Fed beklentileri de aşağıda (Kaynak: WSJ)

  • Fed’in politika faizi süreci belirsizliğini korurken “global bazda” indirimler daha çok öne çıkmaya başladı. Aşağıdaki grafik senkronize sıkılaşmadan, senkronize gevşemeye geçişe güzel bir sinyal.

  • Değerli metallerde dün paylaştığım destek seviyelerini takip etmeye devam ediyorum. https://www.tradeall.com/gunluk-piyasa-analiz-detay/9225/uluslararasi-piyasalar_10062024?a=b
  • Endüstriyel metaller ve Çin piyasaları bugün satıcılı.
  • Dün petrol tarafına güzel bir tepki alımı geldi. RSI’ın aşırı satım bölgesinde olduğunu geçen hafta bir çok defa belirtmiştim. Tepki alımlarının kalıcılığı ise global ekonominin gidişatına bağlı.

Bu rapor, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Ak Yatırım, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Ak Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Ak Yatırım’ın ve Akbank’ın tüm çalışanları ve danışmanlarının, herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Ak Yatırım, raporların Internet üzerinden e-mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2023

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.