Uluslararası Piyasalar_16.04.2024

17 Nisan 2024
BofA, Morgan Stanley ve IMF

BofA Q1’24 rakamlarını açıkladı.

 • Toplam ciro $25.8 milyar. Yatırım bankacılığı gelirleri yıllık bazda %38 büyüme gösterdi. Hisse senetleri işlemleri de yıllık bazda %15.2 artış yaşadı.
 • Borçlanma araçları ihraçları gelirlerinde %37.4 büyüme var.
 • Hisse ihraçları da %116 yıllık bazda büyüme göstermiş.

 • Piyasa beklentileri ile karşılaştırıldığında iyi rakamlar aldık.

 • Sorunlu krediler için ayrılan miktar Q1’24 için beklentilerin altında kalırken şirketin sunumunda “ticari gayrimenkul” tarafında piyasa hassasiyetine karşılık sayfa ayırması dikkatimi çeken bir detay. ABD finansallarının Q1’24 gelirlerinde “yatırım bankacılığı” & “trading” tarafları olumlu yönde ayrışırken CRE exposure’larını detaylandırmaları “yüksek faiz ortamında” önemli bir detay…

 • BAC seansa iyi başladı. Kapanışa doğru dün GS ve SCHW gibi kar satışları yaşarsa endekste “düzeltme” riskleri daha da artar.

 

Morgan Stanley Q1’24 rakamlarını açıkladı.

 • Toplam ciro $15.1 milyar. Yatırım bankacılığı gelirleri yıllık bazda %16 büyüme gösterdi. Hisse senetleri işlemleri de yıllık bazda %4 artış yaşadı.
 • Borçlanma araçları ihraçları gelirlerinde %36.6 büyüme var.
 • Hisse ihraçları da %112 yıllık bazda büyüme göstermiş.
 • Global varlık yönetiminde %4.9 yıllık bazda büyüme var.

 

 • Hisse seansa %4 primle başladı. BofA için yazdığım düşünce MS için de geçerli.

IMF’in bugün paylaştığı raporun başlığı: “STEADY BUT SLOW: RESILIENCE AMID DIVERGENCE

Bu rapor, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Ak Yatırım, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Ak Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Ak Yatırım’ın ve Akbank’ın tüm çalışanları ve danışmanlarının, herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Ak Yatırım, raporların Internet üzerinden e-mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2023

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.