Uluslararası Piyasalar_23.05.2024

24 Mayıs 2024
Snowflake (SNOW)

Dün seans kapanışı ile bütün ilgi Nvidia’nın üzerindeydi. Diğer yandan bulut sistemler, veri analitiği, siber güvenlik & yapay zeka temalarının hepsine dahil edilebilecek bir isim olan SNOW Q1 bilançosunu açıkladı.

  • İlk çeyrek rakamlarında ciro ve brüt kar marjı beklentilerin üzerinde. Düzeltilmiş HBK ise beklentilerin altında.
  • Q2 için $805-$810 milyon tahmini paylaşırken piyasa $787 milyon öngörüyordu.
  • Mali yılın tamamı için ciro beklentisini de $3.25 milyardan $3.30 milyara revize etti.

Q1 rakamları:

2025 mali yılı beklentileri (Takvim yılına göre 2024 beklentileri):

Yapay zeka veri setlerinin, verilerin işlenmesinin, bulut sistemlerde yaşadığı büyüme 2020-2024 arası güzel özetlenmiş.

  • Q1 bilançosu sonrası hisse %5 civarında prim yaptı. Şubat ayında açıkladığı Q4 rakamları sonrasında $230’lardan çok sert satışlar ile nisan ayında $145’lere kadar gerilemişti. Bugün seans öncesi işlemlerde $171’den geçiyor. 180 seviyesinde bulunan direncini takip ediyorum. F/K çarpanları açısından hisse ucuz değil. Hatta pahalı. Ancak hissede momentum başladığında değerleme çarpanlarına piyasa çok önem vermiyor.

Günlük grafik:

Bilançosu sonrası analistlerin 12 aylık hedefleri aşağıda.

Bulut sistemler tarafında takip ettiğim iki BYF’de: SKYY & CLOU. Özellikle SKYY’nin grafiği giderek iyileşiyor.

SKYY günlük grafik:

Bu rapor, Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından, güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan elde edilen bilgi ve veriler kullanılarak hazırlanmıştır. Raporda yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Ak Yatırım, bu bilgilerin doğru, eksiksiz ve değişmez olduğunu garanti etmemektedir. Bu sebeple, okuyucuların, bu raporlardan elde edilen bilgilere dayanarak hareket etmeden önce, bilgilerin doğruluğunu teyit ettirmeleri önerilir ve bu bilgilere dayanılarak aldıkları kararlarda sorumluluk kendilerine aittir. Bilgilerin eksikliği ve yanlışlığından Ak Yatırım hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Ayrıca, Ak Yatırım’ın ve Akbank’ın tüm çalışanları ve danışmanlarının, herhangi bir şekilde bilgiler dolayısıyla ortaya çıkabilecek, doğrudan veya dolaylı zararlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu yoktur. Burada yer alan bilgiler, bir yatırım tavsiyesi, yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi değildir ve Yatırım Danışmanlığı kapsamında yer almamaktadır. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Bunlara ilaveten, Ak Yatırım, raporların Internet üzerinden e-mail yoluyla alınması durumunda virüs, hatalı gönderim veya diğer herhangi bir teknik sebepten dolayı alıcının donanımına veya yazılımına gelebilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamaz.Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 2023

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.