ABD Karma Hakkında

1 Kasım 2021
ABD Karma Portföyü Nasıl İşler?

İKİ PREMİUM STRATEJİYİ BİRLEŞTİREN YAPI


ABD piyasalarına ilgi duyan ve çoğunlukla temettü geliri yerine sermaye değer artışı yoluyla getiri elde etmek isteyen yatırımcılar için tasarlanmıştır ve uzman analizleriyle desteklenir.

Sistematik teknik ve temel analizlerin bir arada sunulduğu ABD Karma Stratejisi, 14 hisse senedinden oluşan bir stratejidir. ABD Değer ve ABD Momentum stratejileri birleştirilerek, her iki stratejinin avantajlarından da yararlanma imkanı tanımaktadır.

BİLİNMESİ GEREKENLER


Hedef

Piyasa

Risk Kombinasyon Yeniden Dengeleme Önerilen Yatırım Dönemi Önerilen Minimum Yatırım
Sermaye değerlemesi yoluyla büyüme ABD Yüksek ABD Değer ve ABD Momentum Her ay Minimum 3 yıl 20.000$

 

NEDEN ABD KARMA STRATEJİSİNİ TAKİP ETMELİSİNİZ?


ABD Karma Stratejisi ile temel faktörler kullanılarak oluşturulan ABD Değer ve teknik faktörler dikkate alınarak oluşturulan ABD Momentum stratejilerinin kombinasyonunu elde edersiniz.. ABD Karma Stratejisi, ABD Değer ve ABD Momentum stratejilerinin her birinin en üst sıralarında yer alan yedi hisse senedini içerir; dolayısıyla bunların sunduğu farklı avantajlardan aynı anda yararlanılmasını sağlar.

Bu strateji, ABD Değer ve ABD Momentum stratejilerine benzer bir getiri profiline sahip olan, bunun yanında kısa vadeli oynaklığı bu stratejilerden daha düşük olan bir büyüme stratejisi elde etmek amacını taşıyan yatırımcılar için geliştirilmiştir.

ABD KARMA STRATEJİSİNİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?


ABD Karma Stratejisi, yatırımcıların mümkün olduğunca kolay takip edebilecekleri şekilde tasarlanmıştır.  ABD Karma Stratejisini takip etmek için yatırımcılar ilk olarak önerilen hisse senetlerini eşit ağırlıkta satın almalıdır. Hisse senetlerinin portföy içindeki ağırlıkları zaman içinde fiyat değişimlerine paralel olarak değişebilir; ancak hisse senedi ağırlıklarının yalnızca hedef ağırlıktan çok uzaklaşmaları (hisse senedi başına 10%) durumunda yeniden dengelenmesini öneririz. Tabloda gösterilen hisse senedi hacimleri için hisse başına 5.000 USD’lik bir yatırımla toplam 70.000 USD değerinde bir portföy baz alınmıştır.

Bu stratejiyi takip etmek için önerdiğimiz minimum tutar 20.000 USD’dir.

ABD Karma Stratejisi kapsamında yer alan hisse senedi dağılımı ayda bir kez güncellenir. Söz konusu güncellemenin ardından yatırımcıların yeni  hisse senedi dağılımını incelemeleri, stratejiden çıkartılan hisse senetlerini satmaları, yeni eklenen hisse senetlerini satın almaları gerekmektedir. TradeAll UP Plus otomatik portföy dağılım sistemini kullanan müşterilerimiz için, ilk portföy oluşturulması ve portföy dağılımı güncellemesi, verilen onay ile otomatik olarak gerçekleştirilmektedir. Detaylı bilgi için Ak Yatırım yatırım danışmanınız ile iletişime geçebilir ya da 444 4 873 nolu telefonu arayabilirsiniz.


ABD Karma Portföyü İki Premium Stratejiden Yararlanır
 

ABD Değer Stratejisi

Bu stratejide, iki temel finansal ölçüt olan Kullanılan Sermayenin Getirisi (ROCE) ve Kazançların Sürdürülebilirliği temelinde büyük sermayeli ABD hisse senetlerinden bir havuz oluşturulur. Nihai strateji, temettü getirisine göre bir sıralama yapılarak oluşturulur. Getiri ne kadar düşükse, sıralamadaki yer de o kadar yüksek olur

ABD Momentum Stratejisi

Tamamen hisse senedi fiyatının performansına dayalıdır. S&P100 veya Nasdaq100 endekslerinde yer alan ilk 10 momentum hissesini satın alarak “momentum etkisinden” faydalanılır.

 

Önemli Uyarı:

Bu yazı, tarihsel veriler ışığında modelin nasıl bir performans sergileyeceğini gösteren geriye dönük test edilmiş veriler içermektedir. “Geriye dönük test” sonuçları, gelecekteki getiriler için gösterge niteliği taşımamaktadır.

 

We are glad you liked it

For your convenience, this will appear under your Saved articles in the top menu.