Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

ALGN – Align Technology Inc

Align Technology Inc, yanlış hizalanmış dişlerin tedavisi için Invisalign sistemini tasarlar, üretir ve pazarlar. 1997 yılında Tempe, Arizona’da genel merkezi ile kurulmuştur. Align Technology, Clear Aligner (Invisalign) ve Systems & Services (iTero tarayıcı) olmak üzere iki segmentte çalışır. Invisalign ürünü, geleneksel diş tellerinin yerini alarak dişleri istenen konuma hareket ettiren ve tüm dünyada ortodontistlere ve diş hekimlerine satılan bir dizi şeffaf ve çıkarılabilir aparey kullanır. iTero tarayıcı, ortodontistler, periodontistler, ağız cerrahları ve diş hekimleri tarafından diş görüntülerini yakalamak ve bunları hasta kayıtlarıyla ilişkilendirmek için kullanılır.

Net hizalayıcı segmenti şirketin gelirinin büyük kısmını (%85) oluştururken, Sistemler ve Hizmetler segmenti geri kalanını (%15) sağlar. Coğrafya açısından bakıldığında, gelirin büyük kısmı Uluslararası olarak elde ediliyor (%55), daha küçük bölümlere (İsviçre, Çin ve Diğerleri) bölünüyor ve geri kalan kısmı ABD’ye (%45) katkıda bulunuyor.

ALGN, yüksek kaliteli hizmetleri ve rekabetçi bir şekilde eğitilmiş doktorlarıyla tanınır ve doktorlarına müşterilerine (çoğunlukla gençler) hizmet etmek için en son teknolojiyi sağlamak için bu bilgiden yararlanır. Şirket, doktor sayısını %24 artırdı (toplam 20.935) ve ayrıca ilk profesyonel beyazlatma sistemini (2020’de piyasaya sürülecek) tanıttı.