Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z

M

MA- Master Card Incorporated+

Mastercard Incorporated (MA), MasterCard, Maestro ve Cirrus markaları altında dünya çapındaki müşterilerine işlem gerçekleştirme ve ödemeyle ilgili diğer hizmetleri sağlayan bir teknoloji şirketidir.

Daha fazla bilgi edin
MAR – Marriott International Inc Class A+

Marriott International Inc. of Maryland, dünya çapında bir otel işletmecisi ve franchise verenidir.

Daha fazla bilgi edin
Match Group Inc. (MTCH:US)+

Match Group (NASDAQ: MTCH), portföy şirketleri aracılığıyla dünya çapında mevcut olan lider bir flört ürünleri sağlayıcısıdır.

Daha fazla bilgi edin
MCHP – Microchip Technology Inc+

Microchip Technology Incorporated, mikrodenetleyiciler, ilgili karma sinyal ve bellek ürünleri ve yüksek hacimli gömülü kontrol uygulamaları için uygulama geliştirme sistemleri tasarlar, üretir ve pazarlar. Şirket ayrıca lineer ve karışık sinyal, güç yönetimi ve termal yönetim ürünleri tasarlar, geliştirir ve pazarlar.

Daha fazla bilgi edin
MELI – Mercadolibre Inc+

MercadoLibre Inc., Latin Amerika pazarları için bir çevrimiçi ticaret sitesi işletmektedir.

Daha fazla bilgi edin
Meta Platforms, Inc. (META:NASDAQ)+

Meta Platforms Inc. (META), dünya çapında mobil cihazlarda, kişisel bilgisayarlarda, giyilebilir cihazlarda, şirket içi cihazlarda ve sanal kulaklıklarda Facebook, WhatsApp ve Instagram dahil olmak üzere sosyal medya platformları aracılığıyla insanların bağlantı kurmasına yardımcı olacak ürünler geliştirmektedir.

Daha fazla bilgi edin
MMM – 3M Co.+

M, post-it notlar, scotch bantlar, scotchgard kumaş koruyucular, scotch-brite ovma pedleri ve ACE bandajları dahil olmak üzere dünyanın en tanınmış ürünlerinden ve markalarından bazılarını sunmaktadır.

Daha fazla bilgi edin
MNST – Monster Beverage Corp+

Monster Beverage Corporation bir holding şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, iştirakleri aracılığıyla enerji içeceklerinin pazarlama ve dağıtımını yapmaktadır.

Daha fazla bilgi edin
MO – Altria Group Inc.+

Altria Group, Inc., puro ve pipo tütünü dahil olmak üzere sigara ve diğer tütün ürünlerini üretir ve satar.

Daha fazla bilgi edin
MRK- Merck & Co., Inc.+

Merck & Co., Inc. (MRK), insan ve hayvanlar için dünya çapında bir sağlık hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket, ilaç toptancılarına, perakendecilere, hastanelere, hükümetlere ve diğer kurumlara hizmet vermektedir.

Daha fazla bilgi edin
MRNA – Moderna Inc+

Şirket, haberci RNA terapötiklerinin ve aşılarının keşfine ve geliştirilmesine odaklanmaktadır. Moderna, bulaşıcı, immüno-onkoloji ve kardiyovasküler hastalıklar için mRNA ilaçları geliştirmektedir.

Daha fazla bilgi edin
MS – Morgan Stanley+

Bir banka holding şirketi olan Morgan Stanley, dünya çapında çeşitli finansal hizmetler sunmaktadır. Şirket, bireysel ve kurumsal yatırımcılara ve yatırım bankacılığı müşterilerine hizmet veren küresel bir menkul kıymetler işi yürütmektedir. Morgan Stanley ayrıca küresel bir varlık yönetimi işi yürütmektedir.

Daha fazla bilgi edin
MSFT – Microsoft Corp+

Microsoft Corporation, yazılım ürünlerini geliştirir, üretir, lisanslar, satar ve destekler. Şirket, işletim sistemi yazılımları, sunucu uygulama yazılımları, iş ve tüketici uygulamaları yazılımları, yazılım geliştirme araçları ile internet ve intranet yazılımları sunmaktadır.

Daha fazla bilgi edin
MU – Micron Technology Inc+

Micron Technology, Inc., yan kuruluşları aracılığıyla dinamik rastgele erişimli bellek yongaları (DRAM'ler), statik rastgele erişimli bellek yongaları (SRAM'ler), flash bellek, yarı iletken bileşenler ve bellek modülleri üretir ve pazarlar.

Daha fazla bilgi edin
MXIM – Maxim Integrated Products Inc+

Maxim Integrated Products, Inc. doğrusal ve karışık sinyalli entegre devreler tasarlar, geliştirir, üretir ve pazarlar.

Daha fazla bilgi edin