Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

AXP – American Express Co.

American Express Company (AXP) 1850’de kurulmuştur ve merkezi New York, New York’tadır. İştirakleriyle birlikte, dünya çapında ücretlendirme ve kredi ödeme kartı ürünleri ve seyahatle ilgili hizmetler sağlar. Fortune 500 şirketler listesinde 67. sırada yer almaktadır. Şirketin operasyonları üç bölüme ayrılmıştır: Küresel Tüketici Hizmetleri Grubu (%58), Küresel Ticari Hizmetler (%29) ve Küresel Tüccar ve Ağ Hizmetleri (%13).

 

 31.12.2021 

Şirket bugün yürürlükte olan 114 milyon karta sahiptir ve tüketicilere, küçük işletmelere, orta ölçekli şirketlere ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Latin Amerika ve daha fazlası dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki büyük şirketlere birden fazla ürün ve hizmet sunmaktadır.

Bunlar arasında ödeme ve finansman ürünleri; ağ hizmetleri; ödenecek hesaplar gider yönetimi ürünleri ve hizmetleri; seyahat ve yaşam tarzı hizmetleri, satıcı edinme ve işleme, hizmet ve yerleşim, satış noktası pazarlaması ve sahtekarlığı önleme hizmetleri. Dijital uygulamalar, üçüncü taraf satıcılar/iş ortakları, şirket içi satış ekipleri, doğrudan posta, telefon ve diğerleri dahil olmak üzere birden çok kanalı kullanan geniş bir dağıtım ağına sahiptir.

 31.12.2021