Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

CAT – Caterpillar Inc.

Caterpillar Inc. (CAT), inşaat ve madencilik ekipmanları, dizel ve doğal gaz motorları ve endüstriyel gaz türbinleri üreticisidir. Eskiden Caterpillar Tractor Co. olarak bilinen şirket 1986’da kuruldu ve genel merkezi Illinois, Deerfield’da bulunuyor. CAT, İnşaat Endüstrileri, Kaynak Endüstrileri, Enerji ve Taşımacılık, Finansal Ürünler ve son olarak Tüm Diğerleri segmenti olmak üzere beş segmentte faaliyet göstermektedir.

İnşaat endüstrileri segmenti, asfalt finişerleri, asfalt finişerleri, kompaktörler, soğuk planya makineleri, ağaç kesme makineleri, biçerdöverler, motorlu greyderler, boru döşeyiciler, yol düzelticiler, paletli yükleyiciler, telehandlers ve ticari araçlar dahil olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir; kazıcı, mafsallı bom, kompakt paletli, çok arazili, nokta dönüşlü ve palet tipi yükleyiciler; ormancılık ve tekerlekli ekskavatörler; ve saha hazırlığı ve palet tipi traktörler.

Kaynak endüstrileri segmenti, elektrikli halatlı ve hidrolik kepçeler, çekme halatları, döner matkaplar, sert kaya araçları, palet tipi traktörler, maden kamyonları, uzun ayak madencileri, tekerlekli yükleyiciler, arazi ve belden kırmalı kamyonlar, tekerlekli traktör sıyırıcılar, tekerlekli dozerler, çöp sahası ve toprak kompaktörleri, makine bileşenleri, elektronik ve kontrol sistemleri, seçkin çalışma araçları ve sürekli sert kaya madenciliği sistemleri.

Enerji ve ulaşım segmenti, pistonlu motorlu jeneratör setleri sunar; enerji üretimi, denizcilik, petrol ve gaz endüstrileri için pistonlu motorlar ve entegre sistemler; türbinler, santrifüj gaz kompresörleri ve ilgili hizmetler; yeniden üretilmiş pistonlu motorlar ve bileşenler; ve dizel-elektrikli lokomotifler ve bileşenleri ve diğer demiryolu ile ilgili ürünler.

CAT’in finansal ürünler segmenti, işletme ve finansal kiralama, taksitli satışlar, işletme sermayesi kredileri ve toptan finansman, sigorta ve risk yönetimi ürünleri sağlayarak bir finansör olarak hareket eder.

Son olarak Diğer Tümü segmenti, filtreler, filtreler ve sıvılar, alt takım, zemin kavrama araçları, sıvı transfer ürünleri, hassas contalar ve kauçuk sızdırmazlık ve bağlantı bileşenleri gibi aksesuarlar ve aletler üretir; parça dağıtımı; entegre lojistik çözümler ve dağıtım hizmetleri; ve dijital yatırım hizmetleri.