Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

COP – ConocoPhillips

ConocoPhillips (COP) dünyanın en büyük bağımsız arama ve üretim şirketidir. Dünya çapında ham petrol, bitüm, doğal gaz, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ve doğal gaz sıvılarını araştırır, üretir, nakleder ve pazarlar. Şirket, 2001 yılında Conoco Inc. ve Phillips Petroleum Company’nin birleşmesi sonucunda kurulmuştur. 9,900 çalışanı vardır ve 6 kıtada 15 ülkede faaliyet gösterir ve faaliyetlerini Alt 48’i (%61,6) dahil olmak üzere bölgelere göre bölümlere ayırır. ABD’yi ve Meksika Körfezi’ni içeren; Alaska (%14,8); Avrupa ve MENA (%12,2); Asya Pasifik (%6,6) ve Kanada (%4,7).

 

 30/06/2021 

COP, geleneksel ve sıkı petrol rezervuarları, kaya gazı, ağır petrol, LNG, petrol kumları ve diğer üretim operasyonlarının üretiminde yer alır. 4,5 milyar varil petrol eşdeğeri rezervi kanıtlanmış ve 2020’de ortalama 1,127 MBOED (günde bin varil petrol eşdeğeri) olarak tam yıllık bir üretime sahipti.

 

 30/06/2021 

Portföyünde Kuzey Amerika’da sıra dışı oyunlar yer alıyor; Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’daki geleneksel varlıklar; Kanada’daki petrol kumları varlıkları; ve geleneksel ve geleneksel olmayan keşif beklentilerinin bir envanteri.