Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

Crowd Side Holdings Inc. – RWD

CrowdStrike Holdings, Inc. (CRWD), bulut tarafından sağlanan bir platform aracılığıyla uç nokta ve bulut iş yükü koruması sağlayan bir teknoloji firmasıdır. George Kurtz, Dmitri Alperovitch, Gregg Marston tarafından kurulmuştur ve 2011 yılında kurulmuştur ve merkezi Sunnyvale, California’dadır. Bağlı kuruluşları arasında CrowdStrike, Inc., Humio Limited,Secure Circle LLC,Preempt Security, Inc.ve Payload Security UG bulunur.

 

 

CRWD, gelirini 4 segmentte sınıflandırır: Abonelikler (%47), Profesyonel Hizmetler (%3), Kanal Ortakları (%37) ve Doğrudan Müşteri Satışları (%13).

Abonelikler segmenti, Falcon platformu aracılığıyla BT operasyonları yönetimi, güvenlik açığı yönetimi, tehdit istihbaratı, kimlik koruması ve günlük yönetimini içeren çeşitli güvenlik pazarlarını kapsayan 19 bulut modülü sağlar.

Doğrudan müşteri satış segmenti, özellikle platform ve bulut modülleri için birincil gelir yaratma akışıdır.

 

 

 

CRWD, ABD, Avustralya, Almanya, Hindistan, İsrail, Romanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere 6 kıtada faaliyet gösteren küresel ölçekte faaliyet göstermektedir. Geliri esas olarak ABD’de (%72,8), Avrupa’da, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde (%13,3), Asya Pasifik’te (%9,8), Diğer’te (%4) elde edilmektedir.