Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

F – Ford Motor Co.

Ford Motor Company (F) otomotiv endüstrisinde faaliyet gösterir ve dünya çapında çeşitli Ford ve Lincoln lüks araçlarını tasarlar, üretir, pazarlar ve servis eder. 1903 yılında kurulmuştur ve merkezi Dearborn, Michigan’dadır. Öncelikli olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde (%67) ve geri kalanı Avrupa’da (%32) araç satmaktadır.

 30/03/2021 

 

Otomotiv, Mobilite ve Ford Credit olmak üzere üç segment üzerinden faaliyet göstermektedir.

Otomotiv segmenti (%86) Ford ve Lincoln araçlarını, servis parçalarını ve aksesuarlarını distribütörler ve bayiler, ticari filolar, günlük araç kiralama şirketleri ve hükümetlere araç satmaktadır.

Mobilite segmenti, mobilite hizmetleri tasarlar, oluşturur; ve özellikle kendi kendine sürüş sistemleri geliştirme hizmetlerinde çalışan yeni şirketlere yatırım yapar. Buna elektrikli arabalar ve sürücüsüz araçlar dahildir.

Ford Credit, tüketicilere ve otomotiv bayilerine araçla ilgili finansman ve kiralama faaliyetleri sağlar. Ayrıca, araç envanterinin satın alınmasını finanse etmek için bayilere işletme finansmanı kredileri sunar; işletme sermayesi ve bayilik olanaklarını geliştirmek, bayilik gayrimenkulü satın almak ve diğer bayi araç programları.

 

2018’de şirket, Mustang hariç Kuzey Amerika’daki tüm otomobil tekliflerini aşamalı olarak kaldıracağını ve kamyon, SUV ve crossover gibi daha karlı ürünlere odaklanacağını duyurdu.