Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

FOXA – Fox Corp Class A

Fox Corporation (FOXA), Amerika Birleşik Devletleri’nde bir haber, spor ve eğlence şirketi olarak faaliyet göstermektedir. Şirket 2018 yılında kurulmuştur ve merkezi New York, New York’tadır. Şirket, kablolu televizyon, uydu yayını, telekomünikasyon şirketleri ve çevrimiçi video dağıtıcıları için içerik üretir ve lisanslar. Ayrıca yayın stüdyolarını, tiyatroları, kurgu alanlarını, ses sahnelerini ve diğer prodüksiyon tesislerini yönetir.

Şirket üç bölüm üzerinden faaliyet göstermektedir: Kablolu Ağ Programlama, Televizyon ve Diğer, Kurumsal ve Elemeler. Kablo ağı programlama bölümü, kablolu televizyon, uydu yayını, telekom sağlayıcıları ve çevrimiçi çok kanallı video programlama dağıtıcıları aracılığıyla dağıtım için haberler (küresel, iş ve spor) üretir ve lisanslar. Ağları arasında FOX News, FOX Business, FS1 ve FS2 (spor), FOX Sports Racing, FOX Soccer Plus, FOX Deportes (İspanyolca spor kanalı) ve ulusal bir video programlama hizmeti olan Big Ten Network yer alır.

Televizyon bölümü, yayın ağı programlarını üretir, pazarlar, satın alır ve dağıtır. Bu segment, 29 yayın yapan televizyon istasyonunun sahibi ve işletmecisidir. Ağları arasında FOX Ağı (spor programları ve eğlence), MyNetworkTV (programlama dağıtım hizmeti) Fox Alternative Entertainment, Bento Box ve Tubi bulunur.

Diğer, Kurumsal ve Eliminasyonlar segmenti, FOX Studios markası altında prodüksiyon ve post prodüksiyon hizmetleri sağlar. Los Angeles, California’da 15 ses sahnesi, 2 yayın stüdyosu, tiyatrolar ve gösterim odaları, kurgu alanları ve televizyon ve film yapım tesisleri dahil olmak üzere üretim tesislerini işletmektedir.

 30.06.2021