Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

GD – General Dynamics Corporation

General Dynamics Corporation (GD), küresel varlığı olan bir havacılık ve savunma şirketidir. 1899’da kuruldu ve merkezi Reston, Virginia’da. 70’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve 90’dan fazla küresel ortağa sahiptir. 4 segmentte faaliyet göstermektedir: Havacılık, Deniz Sistemleri, Savaş Sistemleri ve Teknolojileri.

 07/04/2021 

Havacılık bölümü (%18) hem bireysel hem de kurumsal sivil müşterilere hizmet vermektedir. Jetler üretir ve uçak onarım, destek ve tamamlama hizmetleri sağlar. Bu, Georgia, Savannah’da bulunan Gulfstream ve Jet Aviation iş birimlerine ayrılmıştır.

Deniz sistemleri segmenti (%28) hem özel müşterilere hem de ABD Donanmasına hizmet vermektedir. Ticari müşteriler için kargo gemileri, tankerler ve konteynerler üretmektedir. ABD Donanması için jet motorlu elektrikli teknelerden nükleer denizaltılara kadar tüm deniz araçlarını üretiyor. Ayrıca bakım ve modernizasyon hizmetleri de vermektedir.

Muharebe sistemleri segmenti (%21), mühimmat, mobil köprü sistemlerinden zırhlı tanklara kadar çeşitli kara muharebe araçları ve silah sistemleri üretmektedir. Ayrıca modernizasyon programları, mühendislik, destek ve idame hizmetleri sunmaktadır. ABD hükümetine ve ABD dışındaki ortaklarına hitap eder.

Teknoloji sistemleri segmenti (%34) çok çeşitli hizmetler, teknolojiler ve ürünler sağlar. Buna istihbarat keşifleri, komuta-kontrol sistemleri, görev destek hizmetleri ve askeri, istihbarat ve federal sivil müşterilere yönelik diğer hizmetler dahildir. Ayrıca Bilgi Teknolojisi (GDIT) ve Görev sistemleri olmak üzere iki iş birimine ayrılmıştır. GDIT, sorunsuz ağ, veri ve bilgi optimizasyonu için büyük ölçekli BT kurumsal teknolojileri sağlar. Görev sistemleri segmenti, ABD Ordusu için kanıtlanmış GPS ile savaşır.