Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

GS – Goldman Sachs Group Inc.

Bir holding şirketi olan Goldman Sachs Group, Inc., dünya çapında bankacılık hizmetleri sunan bir bankacılık kurumudur. 1869’da kuruldu ve merkezi New York, New York’ta. Müşterileri arasında tüketiciler, ticari işletmeler, şirketler, finansal kurumlar, hükümetler ve yüksek net değerli bireyler bulunmaktadır. Dört bölüm üzerinden faaliyet göstermektedir: Yatırım Bankacılığı (%26), Küresel Piyasalar (%22), Varlık Yönetimi (%48) ve Tüketici ve Varlık Yönetimi (%5).


30 June 2021 

Yatırım Bankacılığı segmenti, M&A, yeniden yapılandırmalar, bölünmeler, işlem bankacılığı, yüklenim hizmetleri ve diğerleri gibi finansal danışmanlık hizmetleri sağlar.

Küresel Pazarlar segmenti, kredi ve faiz oranı ürünleri sağlar; yanı sıra ipotekler, para birimleri, emtialar ve hisse senetleri ile ilgili ürünler ve diğer finansal ürünler ve hizmetler.

Varlık Yönetimi segmenti, müşterilerin finansal varlıklarını korumalarına ve büyütmelerine yardımcı olmak için varlıkları çeşitli varlık sınıflarında yönetir. Bu, özelleştirilmiş yatırım danışmanlığı çözümleri sağlamayı ve kurumsal, gayrimenkul ve altyapı kuruluşlarına ve bankacılık hizmetlerine yatırım yapmayı içerir.

Tüketici ve Varlık Yönetimi segmenti, küresel danışman ağı ve dijital platformları aracılığıyla çok çeşitli varlık danışmanlığı ve bankacılık hizmetleri sunar.

30 June 2021 

GM gelirini, Londra, Tokyo, Hong Kong, Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere dünya çapında 35 ülkede ofisleri bulunan Amerika (%64,7), EMEA bölgesinden (%22,6) ve Asya’dan (%12,7) elde etmektedir.