Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

IBM- International Business Machines Corporation

International Business Machines Corporation, dünya çapında entegre çözümler ve hizmetler sunmaktadır. Daha önce Computing-Tabaging-Recording Co. olarak bilinen şirket, 1911’de kuruldu ve merkezi Armonk, New York’ta bulunuyor. Şirketin ürünleri, otomotiv, bankacılık, elektronik, sağlık, üretim, madencilik, telekomünikasyon ve daha fazlasını içeren çeşitli sektörlere çözümler sunar ve dünya çapında 307.600’den fazla çalışana sahiptir.

Yazılım, Danışmanlık, Altyapı ve Finansman olmak üzere dört bölümde faaliyet göstermektedir. Yazılım segmenti, kurumsal bir açık kaynaklı çözümler olan Red Hat gibi hibrit bulut platformu ve yazılım çözümleri sunar; iş otomasyonu için yazılım; veri ve yapay zeka çözümleri; ve tehdit, veri ve kimlik için güvenlik yazılımı ve hizmetleri. Bu segment ayrıca bankacılık, havayolları ve perakende sektörlerinde kullanılan işlem işleme yazılımlarını da sağlar.

Danışmanlık segmenti, BPO, strateji ve operasyonlar, veri ve analitik dahil olmak üzere iş dönüştürme hizmetleri sunar.

Altyapı segmenti, müşterileri için şirket içi ve bulut tabanlı sunucu ve depolama çözümleri ve hibrit bulut altyapısı için çözümler sunar.

Finansman segmenti, kiralama, taksit ödeme, kredi finansmanı ve kısa vadeli işletme sermayesi finansman hizmetleri sunar.