Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

JNJ – Johnson & Johnson Company

Johnson & Johnson (JnJ) sağlık hizmetleri alanında çok çeşitli ürünleri araştırır, geliştirir, üretir ve satar. 1886’da kuruldu ve merkezi New Brunswick, New Jersey’de. Amerika Birleşik Devletleri (%52,2), Avrupa (%23,5), Asya Pasifik (%17,8) ve geri kalan Batı Yarımküre (%6,2) gibi ülkelerde varlığıyla küresel olarak faaliyet göstermektedir. OTC (Tezgah Üstü) ürünlerini tüketicilere pazarlamak için geniş bir distribütör ağı kullanır ve reçeteli ürünleri için doğrudan toptancılara, hastanelere ve sağlık uzmanlarına satış yapar.

01/03/2021 

JnJ, operasyonlarını üç segmentte sınıflandırır: Tüketici Sağlığı, İlaç ve Tıbbi Cihazlar.

Tüketici Sağlığı segmenti, gelirinin %16’sına katkıda bulunur ve bebek bakım ürünlerini içerir; ağız bakım ürünleri, cilt sağlığı/güzellik ürünleri, asetaminofen ürünleri, soğuk algınlığı, grip ve alerji ürünleri, asit reflü ürünleri, kadın sağlığı ürünleri ve diğerleri. Markaları Johnson’s, Aveeno, Listerine, Clean & Clear, Neutrogena, Tylenol, Pepcid, Stayfree, Band-Aid ve daha fazlasını içerir.

Farmasötik segmenti, gelirinin %55’ine katkıda bulunur ve immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, sinirbilim, onkoloji, pulmoner hipertansiyon ve kardiyovasküler ve metabolik hastalıklar dahil olmak üzere çeşitli terapötik alanlarda ürünler sunar.

Tıbbi Cihazlar segmenti, gelirinin %29’unu oluşturur. Kardiyovasküler hastalıkları, nörovasküler bakım ürünlerini tedavi etmek için Acuvue markası altında ürünleri vardır; ortopedi ürünleri ve diğer cerrahi çözümler.

 01/03/2021