Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

LMT – Lockheed Martin Corporation

Lockheed Martin Corporation (LMT), teknoloji sistemlerini araştıran, tasarlayan, geliştiren, üreten ve bakımını yapan küresel bir güvenlik ve havacılık şirketidir. 1912’de kurulmuştur ve merkezi Bethesda, Maryland’dedir. Müşterileri arasında ABD hükümeti (gelirin %75’i) ve özel müşteriler bulunur. ABD (%72,9), Avrupa (%10,8), Asya Pasifik (%8,8), Orta Doğu (%5,6) ve diğerlerini (%1,8) içeren küresel bir ayak izine sahiptir.

 

As at 31/12/2020 

Faaliyetleri, uzay, telekom, BT, enerji ve daha fazlasını içeren birden fazla sektörü kapsar. Bunlar 4 iş segmentinde kategorize edilir: Havacılık, Füzeler ve Atış Kontrol, Döner ve Görev Sistemleri ve Uzay.

Havacılık segmenti, savaş ve hava hareketliliğinde (insanlı ve insansız) uçakları ve ilgili teknolojileri içerir. Ürün yelpazesi F-35, F-16, F-22 ve C-130’u içerir.

Füzeler ve Atış Kontrol segmenti, hava ve havadan karaya savunma için füze sistemleri sağlar; taktik füzeler; lojistik; yangın kontrol sistemleri; insanlı ve insansız kara araçları, enerji yönetimi çözümleri ve daha birçok askeri operasyon ve mühendislik çözümü.

Rotary ve Görev Sistemleri bölümü, askeri ve ticari helikopterler sunar; gemi ve denizaltı görev ve savaş sistemleri; deniz ve kara tabanlı füze savunma sistemleri; simülasyon ve eğitim hizmetleri; radar sistemleri ve çok daha fazlası. Ayrıca, hükümetlere siber güvenliklerini ve savunma uygulamaları için iletişim ve komuta/kontrol yeteneklerini geliştirmeleri için hizmetler sağlar. En iyi bilinen ürünü, Black hawk ve Seahawk helikopterleridir.

Uzay segmenti uydular sunar; toplu taşıma; ulusal güvenlik sistemlerini destekleyen stratejik, gelişmiş saldırı ve savunma füze sistemleri. Bu aynı zamanda müşterilerinin istihbarat verilerini toplamasına, analiz etmesine ve güvenli bir şekilde dağıtmasına yardımcı olmak için alan ve yer tabanlı sistemler sağlar.

 31/12/2020