Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

LRCX – Lam Research Corp

Lam Research Corporation (LRCX), entegre devrelerin imalatında kullanılmak üzere yarı iletken işleme ekipmanlarını tasarlar, üretir, pazarlar, servis eder ve yeniler. 1980 yılında California, Santa Clara’da David K. Lam tarafından kurulmuştur ve merkezi Fremont, California’dadır.

Çin (%37), Kore (%30), Tayvan (%13), Japonya (%9), Güneydoğu Asya (%3), Avrupa (%3) dahil olmak üzere yarı iletken endüstrisinde faaliyet gösteren küresel bir müşteri varlığına sahiptir. ) ve Amerika Birleşik Devletleri (% 5).

Faaliyet alanı 3 geniş bölüme ayrılmıştır: Yarı İletken İmalatı, Müşteri Destek İş Grubu ve Sistem Geliri.

Bu ürün, ALTUS sistemleri (ALD/CVD), CORONUS, DSiE (Deep Reactive Ion Tech), DV-Prime & Da Vinci (WET CLEAN/STRIP/ETCH), EOS (WET CLEAN/STRIP/ETCH), Flex (ATOMİK KATMAN) içerir ETCH, REAKTİF ION ETCH), GAMMA, Kiyo, Metryx, Sabre, SPEED, SOLA, SP Serisi ve daha fazlası.

AI, IOT cihazları ve 5G odaklı teknolojilere yönelik artan talep, LRCX’in ürün ve hizmetlerinde (yani, entegre devrelerin imalatında kullanılan yarı iletken işleme ekipmanlarının imalatı ve servisi) artışa neden oldu. Şirket, bölgeden gelen artan müşteri talebini karşılamak için yeni Malezya üretim tesisini Haziran 2021’de işletmeye başladı.