Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

MS – Morgan Stanley

Morgan Stanley (MS), ABD, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki bireylere, şirketlere ve hükümetlere finansal hizmetler sunan bir holding şirketidir. 1924’te kuruldu ve merkezi New York, New York’ta. Şirket üç bölüme ayrılmıştır: Kurumsal Menkul Kıymetler; Varlık Yönetimi ve Yatırım Yönetimi.

Kurumsal Menkul Kıymetler segmenti, menkul kıymetlerin sigortalanmasından proje finansmanına (özsermaye, borç, gayrimenkul ve daha fazlası) kadar çeşitli sermaye artırma ve finansal danışmanlık hizmetleri sunar. Buna döviz ve emtia ticareti, kurumsal ve ticari gayrimenkul kredileri ve varlığa dayalı ve ipotek kredileri dahildir. Varlık yönetimi bölümü, bireysel yatırımcılara ve işletmelere çeşitli finansal ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Yatırım Yönetimi segmenti, fayda sağlamak/tanımlı katkı planları, devlet kurumları, devlet varlık fonları, sigorta şirketleri ve daha fazlası için yatırım stratejileri sunar.

MS’in geniş varlık tabanı, şirket daha tutarlı bir gelir kaynağı sağlamak için varlık yönetimi işini genişletmeye devam ederken, Eaton Vance’i 2020’de 7 milyar ABD Doları karşılığında satın almasının bir sonucudur. Dijital bankacılığın öneminin farkında olan şirket, müşterilerinin çevrimiçi güvenliklerini iyileştirmek için adımlar atarken bulut tabanlı bir sisteme geçerek belgelerine daha kolay erişmelerini sağlamak için dijital altyapıya yatırım yaptı.