Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

SCHW – The Charles Schwab Corporation

Charles Schwab Corporation (SCHW), varlık yönetimi, menkul kıymet komisyonculuğu, bankacılık, varlık yönetimi ve saklama gibi (yan kuruluşlarıyla birlikte) hizmetler sunan bir finansal hizmetler firmasıdır. SCHW 1971 yılında kurulmuştur ve merkezi Westlake, Teksas’tadır. Firma, ABD, Columbia Bölgesi, Porto Riko, Birleşik Krallık, Hong Kong ve Singapur’da yaklaşık 400 yurt içi şubesiyle küresel bir varlığa sahiptir.

SCHW, Yatırımcı Hizmetleri ve Danışman Hizmetleri olmak üzere iki segmentte faaliyet göstermektedir. Yatırımcı Hizmetleri segmenti perakende aracılık, yatırım danışmanlığı, bankacılık ve tröst, emeklilik planı ve diğer kurumsal aracılık hizmetleri sağlar; uyum çözümlerinin yanı sıra.

Danışman Hizmetleri segmenti, saklama, ticaret, bankacılık ve destek hizmetleri dahil olmak üzere bir dizi hizmet sunar; özel ve üçüncü taraf yatırım fonları ve ETF’lerin yönetilen portföyleri, ayrı yönetilen hesaplar, uyarlanmış portföyler için özelleştirilmiş kişisel danışmanlık ve özel planlama ve portföy yönetimi gibi emeklilik iş ve kurumsal aracılık emeklilik hizmetlerinin yanı sıra danışmanlık çözümleri. Bu segment aynı zamanda bankacılık ürünleri ve hizmetleri de sağlar; çek ve tasarruf hesapları, konut rehni kredi limitleri ve çok daha fazlası.