Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

SPG – Simon Property Group Inc.

Simon Property Group (SPG), önde gelen alışveriş, yemek, eğlence ve karma kullanımlı mülklere sahip olan, bunları yöneten ve kiralayan bir gayrimenkul yatırım ortaklığıdır (GYO). Şirket, 1993 yılında Fred Simon, Herbert Simon ve Melvin Simon tarafından kurulmuştur ve merkezi Indianapolis, Indiana’dadır. ABD’de şirketin mülkleri, diğer perakende mülklerin (15) yanı sıra ağırlıklı olarak bölgesel alışveriş merkezleri (100), premium outletler (70), değirmenler (15), yaşam tarzı merkezlerinden (4) oluşmaktadır. Uluslararası olarak, yaklaşık 30 Premium ve Designer Outlet mülküne sahiptir. Ayrıca Klépierre SA veya Klépierre’de ve Avrupa’da 15 ülkede bulunan alışveriş merkezlerinde de hissesi bulunmaktadır. ABD, Avrupa ve Asya’da 3.300 çalışanı bulunmaktadır.

 12/31/2020

Mülklerinin çoğu, JCPenney, Macy’s, Dillard’s, Neiman Marcus ve Bloomingdale’s gibi büyük kiracılar tarafından demirlenmiştir ve Dick’s Sporting Goods, Nordstrom, Kohl’s ve AMC Theatres gibi daha küçük mağazalarla desteklenmiştir. Premium Outletleri Adidas, American Eagle Outfitters, Ann Taylor, Columbia Sportswear, Michael Kors, Tommy Hilfiger ve The North Face gibi çeşitli popüler perakendecilere ev sahipliği yapmaktadır.

SPG’nin gelir elde etmek için birden fazla yolu vardır, yani; yeni alışveriş merkezleri inşa etmek, satın almalar, doluluk oranlarını iyileştirmek ve kiraları yükseltmek. Şirket, lüks mağazalarına odaklanarak stratejisinde bir değişiklik yaptı. Tüketicinin satın almadan önce lüks bir ürünü ‘hissetmek’ istediğini kabul eder. SPG kısa süre önce Taubman Realty Group’u 3.4 milyar ABD Doları karşılığında satın aldı. Grup ayrıca e-ticaretin öneminin farkındadır ve müşterilerine dijital değerli bir alışveriş platformu sağlamak için Rue Gilt Groupe ile ortaklık kurmuştur.

SPG’nin 2021 üçüncü çeyrek kazançları hakkında bilgi almak için yatırım ekibimiz tarafından yazılan makaleyi incelemek için buraya tıklayın.