Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

T – AT&T Inc.

AT& T Inc. (T), küresel bir telekomünikasyon ve teknoloji hizmetleri sağlayıcısıdır. Şirket 1983 yılında kurulmuştur ve merkezi Dallas, Texas’tır. T, adını 2005 yılında AT&T olarak değiştirene kadar daha önce SBC Communications olarak biliniyordu.

Şirket iki segmentte faaliyet gösteriyor: iletişim ve Latin Amerika. İlk segment, kablosuz ve veri iletişim hizmetlerinin yanı sıra ahizeler, kablosuz veri kartları, kablosuz bilgi işlem hizmetleri ve aksesuarları sunar. Bu segment ayrıca perakende müşteriler, küçük ve orta ölçekli işletmeler, toptancılar, çok uluslu şirketler ve devletler için bulut bilgi işlem, dış kaynak kullanımı gibi çözümler sunar.

Şirket, bu hizmetleri AT&T, Cricket, AT&T PREPAID ve AT&T Fiber markaları altında satmaktadır ve şirkete ait mağazalar, acenteler, üçüncü taraf satış noktaları ve çevrimiçi web siteleri dahil olmak üzere çok çeşitli dağıtım kanallarına sahiptir.

İkinci segment olan Latin Amerika, Meksika’da AT&T ve Unefon markaları altında faturalı ve ön ödemeli kablosuz hizmetlerin yanı sıra akıllı telefonlar sağlıyor.