Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

TEAM – Atlassian Corporation Plc

Atlassian Corporation Plc, yazılım geliştirme sektöründe yan kuruluşları olan bir holding şirketidir. Bu yan kuruluşlar aracılığıyla şirket, JIRA (hizmet sağlayıcılar için hizmet deneyimlerini oluşturmak ve yönetmek için bir hizmet masası); Opsgenie (Doğru kişileri doğru zamanda olaylardan haberdar etmek için); Durum sayfası (haberleşme olayları için); Confluence (uzaktan çalışan bir çözüm); ve Trello (bir proje yönetimi yazılımı).

Şirket, ana pazarı ABD (%49), Avrupa (%40) ve geri kalan Asya Pasifik (%11) ile küresel olarak faaliyet göstermektedir. Geliri ayrıca 4 bölüme ayrılabilir; Abonelikler (%63,4), Bakım (%25), Kalıcı Lisans (4) ve diğer hizmetler (%7,53).

Atlassian artık bulut modeline geçerek yüksek Ar-Ge projelerine yatırım yapıyor ve yatırımcılara bunun önümüzdeki yıllarda brüt kar marjlarını etkileyeceğini bildirdi. Şirketin önemli miktarda nakit bakiyesi (919 milyon ABD Doları) vardır ve yaklaşmakta olan yeni girişimler ve projelerle işbirliği yapmak için kullanmayı amaçladığı kendi kurumsal risk sermayesi (CVC) fonunu kuruyor. yazılım şirketleri.