Ana Kavramlar

A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z
< Geri dön

WMT- Walmart Inc

Walmart Inc. (WMT), dünya çapında perakende, toptan satış ve diğer birimlerin işletilmesiyle uğraşmaktadır. 1945 yılında kurulan şirket, daha önce Wal-Mart Stores, Inc. olarak biliniyordu. WMT, Şubat 2018’de adını Walmart Inc. olarak değiştirdi ve merkezi Bentonville, Arkansas’ta.

Şirket üç bölümde faaliyet göstermektedir: Walmart U.S., Walmart International ve Sam’s Club. WMT’nin ürün teklifleri, mandıra, kümes hayvanları, dondurulmuş gıdalar, sağlık ve güzellik yardımcıları, bebek bakımı, evcil hayvan malzemeleri, eczaneler ve optik ve işitme hizmetleri gibi diğer sağlık ve tıbbi hizmetlerin yanı sıra benzin istasyonları ve ev gibi bakkal ve sarf malzemelerinden oluşmaktadır. iyileştirme ürünleri. Buna ek olarak şirket, havale, ön ödemeli kartlar, para transferleri ve çek bozdurma ve fatura ödemelerinin yanı sıra çeşitli taksitli krediler de dahil olmak üzere akaryakıt ve finansal hizmetler ve ilgili ürünler sunmaktadır.

WMTs dağıtım ağı, 24 ülkede 46 banner altında yaklaşık 10.500 mağaza ve çeşitli e-ticaret sitelerini içermektedir. Buna süper merkezler, süpermarketler, hipermarketler, depo kulüpleri, nakit ve taşıma mağazaları ve indirim mağazaları dahildir; sadece üyelere özel depo kulüpleri; ve walmart.com, flipkart.com, samsclub.com’u içeren e-ticaret siteleri; ve mobil ticaret uygulamaları.